Damone


Zkuste dámu po italsku - provětrejte šedé buňky mozkové :-)

Verze 3.3

Zkuste dámu po italsku; netradiční a šarmantní verzi dámy. Zahrajte si proti Androidu na jedné z pěti úrovní obtížnosti - vybere si každý od nováčka až po zkušeného borce.
 • Zdarma a bez reklam :-)
 • Pět úrovní obtížnosti
 • Záznam nejlepších skóre
 • Hra na "pár minut" vhodná na čekání na zastávku tramvaje či autobusu
 • Volitelné zakázání režimu spánku
 • Pravidla jsou snadná, návod ke hře je v aplikaci
Požadavky:
Android 4.0.1 a lepší. Nekomunikuje po síti, nezobrazuje reklamy, vyžaduje jen oprávnění pro vibrace a nastavení režimu spánku/letadla.

O aplikaci

Damone - Italská dáma je netradiční a šarmantní verze dámy. Zahrajte si proti Androidu na jedné z pěti úrovní obtížnosti - vybere si každý od nováčka až po zkušeného borce.

Pravidla hry

Figurky a tahy

Damone je italská varianta dámy; hraje se se třemi druhy figurek. Všechny figurky se pohybují jen diagonálně; vždy buď na sousední políčko, nebo přeskokem při braní sousední figurky.
 1. Pěšec: Pěšec se může pohybovat buď do stran, nebo dopředu; může sebrat jen pěšce. Když dosáhne políčka, na kterém byla na začátku hry protihráčova dáma, je povýšen na dámu.
 2. Dáma: Dáma se může pohybovat diagonálně všemi směry; může sebrat pěšce a dámu. Když dáma dosáhne políčka, na kterém byl na začátku hry protihráčův král, je povýšena na krále.
 3. Král: Král se může pohybovat diagonálně všemi směry; může sebrat všechny figurky.

Počáteční pozice

Možné tahy figurek

Jazykové mutace

 • CZ česká verze (pro Čechy a Slovensko)
 • RU ruská verze (pro rusky mluvící regiony)
 • EN anglická verze (pro ostatní)

Novinky

Verze 3.3

Uvolněná 18. listopadu 2022
 • NEWAktualizace na Android 13
 • NEWOpravil jsem vykreslování textu na novějších telefonech

Verze 3.2

Uvolněná 9. ledna 2021
 • NEWDoplněny zásady ochrany osobních údajů
 • NEWOdkaz na nové webové stránky

Verze 3.1

Uvolněná 23. listopadu 2019
 • NEWUpraveny Moje další aplikace
 • NEWRuský překlad

Verze 3.0

Uvolněná 28. prosince 2018
 • NEWUndo/Redo tahu ve hře

Verze 2.3

Uvolněná 2. prosince 2017
 • NEWVylepšení umělé inteligence - rychlejší a chytřejší

Verze 1.3

Uvolněná 8. února 2015
 • NEWlépe komprimovaná grafika - aplikace je menší

Verze 1.1

Uvolněná 31. ledna 2015
 • první verze aplikace

Braní figurek

Braní figurek je povinné; pokud hráč může vzít protihráči figurku, musí tak učinit. Při braní lze tahy řetězit a vzít více figurek naráz, podívejte se na obrázek níže. Pokud může hráč táhnout více způsoby a vzít více figurek, uplatní se následující pravidla:
 1. Hráč musí táhnout figurkou, která může vzít nejvíc protihráčových figurek.
 2. Pokud je možné táhnout více figurkami, je třeba táhnout tou nejsilnější.
 3. Je-li stále více možností jak táhnout, je třeba táhnout figurkou, která vezme největší počet nejsilnějších figurek protihráče.
 4. Pokud je stále více možností jak táhnout, hráč si může vybrat, jaký tah udělá.
Příklady tahů, které berou figurky. 1: bílý pěšec bere černého. 2: černý pěšec bere oba bílé pěšce. 3: Bílá dáma bere černého pěšce. Je-li bílý na tahu, musí udělat tah 3, protože dáma je silnější figurka, než pěšec

Kdo vyhrává?

Hráč, který vezme všechny figurky protivníka vítězí. Pokud se stane, že hráč nemůže pohnout žádnou figurkou (oponent ho zablokuje), vítězí oponent.

Jak se hra ovládá?

Je to snadné! Dotykem vyberete figurku se kterou chcete táhnout; potom vyberete cílové políčko. Pokud chcete vzít více figurek, postupně vyberte políčka na která má figurka skočit, jedno po druhém.

Na co si dát pozor

Zákaz režimu spánku může zrychlit vybíjení baterie telefonu, protože displej telefonu bude stále svítit.

Vychytávky

 1. Pokud nevíte jak táhnout, stiskněte tlačítko Pomooc!. Figurky, se kterými lze táhnout, zezelenají; pokud máte figurku už vybranou, zezelenají všechna pole, na která lze táhnout.
 2. Začněte hrát na první úrovni, je to nejsnažší.
 3. Pokud Vám příjde pátá úroveň moc snadná, prodlužte v nastavení čas, po který může Android přemýšlet. Bude hrát lépe.

Damone je zdarma, můžete ji používat bez omezení. Nestahuje reklamy, aplikace ani nevyžaduje práva pro komunikaci po síti.

Podmínky použití - omezení odpovědnosti

Aplikaci jsem vytvořil pro radost sobě i ostatním a vyžaduje jen velmi omezenou sadu oprávnění (pro vibrace a režim spánku telefonu). Aplikace ani nepodporuje reklamní sítě a nezobrazuje žádná reklamní sdělení. Přesto bych Vás rád upozornil, že jejím použitím souhlasíte s tím, že je poskytnuta jak je; mohou v ní být chyby. Instalací aplikace souhlasíte s tím, že autor aplikace není zodpovědný za žádné přímé, nepřímé, náhodné, zvláštní, následné ani příkladné škody, včetně, ale nejen škod vzniklých ztrátou zisků, dobré pověsti, použitelnosti, dat nebo jiných nehmotných ztrát, bez ohledu na to, zda autor byl na možnost takové škody upozorněn. Celková zodpovědnost autora je omezena částkou 0 USD. Pokud by použitelné zákony neumožňovaly omezení nebo vyloučení odpovědnosti nebo odškodnění, nemusí se vás výše uvedené omezení nebo vyloučení týkat, přestože v takovém případě bude autorova zodpovědnost omezena nejvyšší zákonem umožněnou měrou.

Pokud si zapnete zákaz režimu spánku může zrychlit vybíjení baterie telefonu.

Screenshoty